Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Pistorius jako videoeditor Seznam Zpráv skončil

Po Janu Ciznerovi opustil redakci Seznamu Roman Pistorius. Nahradil ho Milan Šíma.

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

Roman Pistorius před 11 lety, v únoru 2006, se svou tehdejší kolegyní z ČT Jolanou Voldánovou. Foto: Profimedia.cz

Tým redakce Seznam Zpráv po pěti měsících opustil Roman Pistorius, hlavní videoeditor zpravodajství české internetové jedničky založeného právě na videu. Médiáři informaci potvrdila mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová. „Pozici videoeditora zastává Milan Šíma,“ uvedla. Šíma do Seznamu nedávno přišel z Economie. Seznam Zprávy naopak v těchto týdnech opustil jiný seniorní pracovník, zástupce šéfredaktora zodpovědného za videočást Jan Cizner. Ten odešel do deníku E15.

Cizner a také Pistorius mají zkušenosti z České televize. Pistorius začínal v roce 1994 jako krajský reportér Novy, do ČT přešel v roce 2002, dělal tam editora a moderátora. V roce 2012 se vrátil na Novu do pražské centrály jako vedoucí krajských redakcí a později i domácího zpravodajství. V Seznamu dělal od startu jeho zpravodajství v říjnu 2016.