Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky sledovaly hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidal v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, televize Barrandov pak první debatu s vítězem voleb Andrejem Babišem. Blesk v neděli od 15.00 dá na webu interview s Milošem Zemanem.

Pivovary Staropramen mění Kováře za Kovaříka

Nový ředitel přichází z maďarského pivovaru Borsodi Sorgyar, dosavadní míří do světa.

Petr Kovařík

Petr Kovařík

Novým generálním ředitelem Pivovarů Staropramen se od dubna stane Petr Kovařík. Vystřídá Zbyňka Kováře, který v této funkci působil osm let a nyní přechází v rámci mateřské pivovarnické skupiny Molson Coors na jiný trh. 

Kovařík nastoupil do pivovaru Staropramen v roce 1994 po studiu na Vysoké škole chemicko-technologické. V roce 2000 odešel na severní Moravu a stal se v pořadí třináctým vrchním sládkem pivovaru Ostravar. Po dvou letech se vrátil zpět do Prahy jako vrchní sládek pivovaru Braník. Svou výrobní zkušenost později rozšířil také o řízení oddělení logistiky.

V roce 2005 nastoupil na post ředitele obchodu, a to obou prodejních kanálů, gastronomie i maloobchodu, navíc v kombinaci s řízením trade marketingu. Od roku 2010 řídil obchod na Slovensku. V roce 2011 nastoupil do sesterské společnosti Borsodi Sorgyar v Maďarsku. Zde začal nejdřív jako ředitel oddělení pro klíčové zákazníky, v roce 2012 se pak stal jejím generálním ředitelem.