Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Placená O2 TV je ve čtvrt milionu televizorů

Sportovní obsah a možnost zpětného zhlédnutí přináší operátorovi další diváky.

Dalším růstem zájmu o svou placenou televizní nabídku se chlubí telekomunikační operátor O2. Jeho O2 TV ke konci června, tedy v prvním pololetí, registrovala 217.000 zákazníků, což je meziročně o 14 % víc. Doplňkovou službu Multi, která domácnostem umožňuje sledovat službu na víc televizorech najednou, si pořídilo dalších víc než 30.000 domovů. Aktivních set-top boxů tak momentálně 02 TV má na 250.000.

Na konci prvního kvartálu O2 TV registrovala 206.000 zákazníků (meziročně +9 %), koncem loňska 202.000 (meziročně + 10 %).

„Za rostoucím zájmem o digitální televizi stojí především její funkce (zpětné zhlédnutí, nahrávání) a také vlastní televizní kanál O2 Sport s multidimenzí,“ věří operátor. O2 TV umožňuje sledování televize zároveň i v mobilech, za červen udává skoro 300.000 diváků.