Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Placená O2 TV je ve čtvrt milionu televizorů

Sportovní obsah a možnost zpětného zhlédnutí přináší operátorovi další diváky.

Dalším růstem zájmu o svou placenou televizní nabídku se chlubí telekomunikační operátor O2. Jeho O2 TV ke konci června, tedy v prvním pololetí, registrovala 217.000 zákazníků, což je meziročně o 14 % víc. Doplňkovou službu Multi, která domácnostem umožňuje sledovat službu na víc televizorech najednou, si pořídilo dalších víc než 30.000 domovů. Aktivních set-top boxů tak momentálně 02 TV má na 250.000.

Na konci prvního kvartálu O2 TV registrovala 206.000 zákazníků (meziročně +9 %), koncem loňska 202.000 (meziročně + 10 %).

„Za rostoucím zájmem o digitální televizi stojí především její funkce (zpětné zhlédnutí, nahrávání) a také vlastní televizní kanál O2 Sport s multidimenzí,“ věří operátor. O2 TV umožňuje sledování televize zároveň i v mobilech, za červen udává skoro 300.000 diváků.