Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Plzeňský Prazdroj zdůrazňuje shopper marketing

Podnik přeskupuje vedení svého prodejního oddělení.

Karel Kraus. Foto: Plzeňský Prazdroj

Trade & shopper marketing má v Prazdroji pod sebou Karel Kraus. Foto: Plzeňský Prazdroj

Přední tuzemský výrobce piva Plzeňský Prazdroj chce co nejpřímější cestou pomoci hospodám, restauracím a maloobchodům zvýšit zájem o pivo. „Naše nová struktura obchodního týmu je postavena na čtyřech hlavních oblastech – ontrade a offtrade, velkoobchod a trade & shopper marketingu,“ prohlásil Paolo Lanzarotti, generální ředitel Prazdroje.

Podnik proto přeskupuje vedení svého prodejního oddělení. Dosavadní ředitel obchodu pro maloobchodní síť (offtrade) Paul Barnett přebírá nově zodpovědnost i za oblast restaurací a hospod (ontrade). Barnettovými klíčovými spolupracovníky tak budou Martin Grygařík, ředitel obchodu pro maloobchodní síť, Tomáš Mráz, ředitel obchodu restaurací a hospod, Adriana Jahňáková, národní manažerka pro velkoobchod, a také Karel Kraus, manažer trade & shopper marketingu.

Australan Barnett přišel do Prazdroje loni z mateřské společnosti SabMiller Europe, kde předtím tři roky dělal komerčního ředitele se zaměřením právě na shopper marketing. Zkušenosti má i z Johnson & Johnson a z Nestlé. Grygařík, Mráz, Jahňáková i Kraus pracují v Plzeňském Prazdroji už déle. Vedoucí přes shopper marketing Kraus se v posledních letech se jako marketingový manažer staral o značky Velkopopovický Kozel a Radegast.