V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Porotě Zlaté pecky předsedá letos Viewegh

Soutěž o nejkreativnější reklamní kampaně Zlatá pecka zahájila svůj 22. ročník.

Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) odstartovala 22. ročník soutěže o nejkreativnější reklamní kampaně v Česku a na Slovensku Zlatá pecka. Čestným předsedou poroty bude letos spisovatel Michal Viewegh, dále v ní zasednou režisérka Irena Pavlásková, hudebník Jan P. Muchow, fotograf Goran Tačevski, digitální marketér Tomáš Jindříšek či televizní manažeři Hana Halvorsen Banks a Štěpán Wolde.

Hraje se opět o dvacítku hlavní cen, dále o zvláštní cenu MMS (šek na reklamní prostor v hodnotě 250.000 Kč), cenu za nejlepší product placement a také internetovou a multimediální cenu.

Soutěž odstartovala 3. října, přihlášky přijímá do 31. října, slavnostní vyhlášení proběhne 25. února 2017. Protože soutěž opět podporuje mimo jiné televize Prima, finální večer se ponese v duchu Pevnosti Boyard, jedné z novinek podzimu na Primě, a tradiční moderátor Jakub Kohák se převlékne za otce Furase.