Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Potvrzeno: nový model Škody bude Kodiaq

Mladoboleslavská automobilka začne nový model SUV prodávat začátkem roku 2017.

Škoda Kodiaq

Značení vzejde ze současného designu Škody

Nový model automobilu Škoda ponese název Kodiaq. Jméno se odvolává na medvěda kodiaka, žijícího na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Aljašky. V Česku se kodiak proslavil „měřením medvěda“ v hořké komedii Pelíšky. Tam zazní, že medvěd kodiak měří tři metry sedmdesát, a to na zadních a vztyčí-li přední. Škoda Auto uvádí délku „až tři metry“.

„Díky použití písmene q vzniká nezaměnitelné svébytné jméno nového vozu značky Škoda,“ uvedla firma. Q na konci slova se v jazyce Alutiiqů pojí se jmény zvířat. „Použití tohoto písmene v názvu nového velkého SUV je ze strany značky Škoda poctou jazyku kmene Alutiiqů,“ prohlašuje mladoboleslavská automobilka vlastněná německým koncernem Volkskwagen.

Nové SUV se představí v druhé polovině roku 2016, prodávat ho Škodovka začne začátkem příštího roku 2017. Bude 4,7 metrů dlouhé, pojme až sedm lidí. Automobilka nový model na trh uvede se sloganem Discover new grounds. Zahájí tím svou ofenzivu v segmentu SUV (sportovních užitkových vozidel).

Škoda Kodiaq

Zatím zakrytá Škoda Kodiaq

Kampaň začala na Aljašce

V rámci marketingu spjatého s novým modelem Škoda „přejmenovala“ celé město na stejnojmenném aljašském ostrově – v pátek 6. května se tamější Kodiak změnil na Kodiaq.

Škoda přejmenovala město Kodiak na Kodiaq

Škoda přejmenovala město Kodiak na Kodiaq


Škoda přejmenovala město Kodiak na Kodiaq

Škoda přejmenovala město Kodiak na Kodiaq