Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

PR Komárkovým dolům zajistí Bílý medvěd

V tendru Moravských naftových dolů se vybíralo celkem se sedmi agentur.

Tým Bílého medvěda

Část týmu Bílého medvěda, který bude dělat pro doly: zleva Lena Mikušová (account executive), Roman Šenkýř (senior consultant), Pavla Střechová (managing director) a Václav Baženov (key account manager)

Brněnská agentura Bílý medvěd Public Relations Romana Šenkýře a Pavly Střechové má nový kontrakt. Uspěla ve výběrovém řízení na PR služby pro Moravské naftové doly v majetku skupiny KKCG Karla Komárka. Spolupráce má za cíl zvýšit počet českých spotřebitelů, kteří mění dodavatele plynu, a přivést je právě ke Komárkově společnosti. Do výběrového řízení bylo pozváno celkem sedm agentur, do druhého kola pak postoupily tři z nich. Moravské naftové doly se letos v médiích propagovaly mimo jiné kampaní Plyn z první ruky od reklamní agentury VCCP.