Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Praha TV startuje

Zpravodajsko-publicistický program řídí Přemysl Svora.

Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Prahu TV spoluvlastní a ve své televizní sítí šíří Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Firma Praha TV Leoše Pohla, Jaroslava Korytáře a Přemysla Svory dnes získala licenci k provozování digitálního televizního vysílání stejnojmenného zpravodajského programu, který nahradí včera skončivší televizi Metropol. Nová televizní stanice začne fungovat v 18.00, bude vysílat v Pohlově Regionální síti 4, vysílající pro Prahu a část Středočeského kraje z lokalit Strahov, Ládví a Zelený pruh. K dispozici bude i přes web prahatv.eu.

Zpravodajská televize řízená Svorou bude vysílat 24 hodin denně. Každou celou hodinu nabídne desetiminutový zpravodajský přehled Zprávy z Prahy, po něm Magazín příslušné pražské městské části, které s Praha TV spolupracují. Aktuality poběží nepřetržitě na informační liště ve spodní části obrazu.

Ústřední zpravodajský program doplní dokumentárními filmy s tématikou historie, cestování, války a filmu. Do programové nabídky postupně mají přibýt další zpravodajské relace, jako aktuální dopravní informace nebo důležitá oznámení pražských úřadů a institucí.