Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Pražský McCann získal evropskou zakázku Finů

McCann Prague zajistí celoevropskou produkci kampaní výrobce pneumatik Nokian.

Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres povede své kampaně z Prahy

Finský výrobce pneumatik Nokian povede své kampaně z Prahy

Agentura McCann Prague získala coby nového klienta finského výrobce pneumatik Nokian Tyres. V příštích letech tak bude zajišťovat produkci kampaní tohoto klienta pro 21 trhů v Evropě.

Strategii komunikace bude vytvářet finská pobočka sítě McCann Worldgroup, agentura McCann Helsinki, která vyhrála tendr Nokianu s kreativním konceptem Stops you in time. McCann Prague bude mít na starost kompletní produkci všech kampaní včetně ATL a BTL podpory, digitální komunikace, správy sociálních sítí a aktivace, a to díky tomu, že v Praze sídlí centrála Nokianu pro celou Evropu. Z Prahy se také budou plánovat a koordinovat jednotlivé regionální kampaně. Tým pracující pro Nokian řídí group account director Martin Petrásek

Spolu se společnostmi Vodafone a MasterCard by mělo jít o jednoho z největších klientů McCannu. Na rozdíl od Vodafonu však obsluhují lidé pracující pro Nokian i jiné klienty. Agentura však nevylučuje vyčlenění specialistů pracujících výhradně pro Nokian a počítá s dalším posílením accountského i kreativního týmu.  Jednotlivé reklamy budou podle McCann Prague především imageové a budou klást důraz na digitální kanály. V hlavních sezónách zajistí McCann také výkonnostní marketingové aktivity. 

 „Nokian je ve fázi rychlé expanze na regionálních trzích, potřebovali jsme proto partnera na zajištění silné komunikační podpory. S ohledem na zkušenosti při spolupráci naší centrály s McCann Helsinki jsme se rozhodli tuto spolupráci rozšířit na celou Evropu,“ uvádí Lukáš Líbal, maketingový ředitel Nokianu pro střední Evropu.

Nokian Tyres je finský výrobce prémiových pneumatik pro osobní i nákladní auta. Firma byla založena v roce 1898 a jako první uvedla na trh v roce 1934 zimní pneumatiky. V současnosti je známá právě jako výrobce zimních pneumatik, ale deklaruje zájem růst i v ostatních segmentech. V Praze má logistické a obchodní centrum pro celou Evropu kromě severských trhů, které jsou řízeny lokálně z Finska. Mimo tyto země jsou pro firmu klíčové Rusko a USA, ve kterých prodává velkou část své produkce.