Televize Prima oznámila, že se nedohodla s firmou M Marketing Marcely Krplové, pořadatelem České Miss, na další spolupráci a že tedy další ročník soutěže krásy nepodpoří ani neodvysílá. Prima byla šest let generálním mediálním partnerem České Miss. „Soutěž to nijak neohrozí,“ prohlásila Lucie Volná, výkonná ředitelka České Miss. 

Předseda rozhlasové rady Šafařík rezignuje

Petr Šafařík popírá, že psal tajné emaily premiéru z ČSSD, přesto odejde. Navzdory rezignaci si ale udrží vliv na dnešní volbu nového šéfa rozhlasu. Odejde až 31. března.

Petr Šafařík

Petr Šafařík

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík odejde z funkce. Hodlá to udělat za dva měsíce. „Oznámil jsem svým kolegům, že kvůli velkému pracovnímu vytížení se vzdám funkce,“ cituje Marketing & Media jeho slova na začátku dnešní schůze Rady Českého rozhlasu, na níž se má z pětice finalistů volit nový generální ředitel.

Šafařík vede radu od konce loňského listopadu, kdy ji převzal po Michalu Stehlíkovi, a to po rezignaci předchozího ředitele Petera Duhana. Šafařík patřil v radě k nejhorlivějším kritikům Duhanova vedení.

Odejít se teď rozhodl poté, co poslanci ANO a ČSSD minulý týden dali na plénu sněmovny nespokojenost s údajnými Šafaříkovými emaily premiéru Bohuslavu Sobotkovi. Šafařík nejdřív reagoval, že „nejsou autentické“, pak prohlásil, že je nepsal. Do sněmovny ale nepřišel, na poslední chvíli se omluvil.

V uniklých emailech bylo možné číst údajné Šafaříkovy důvěrné depeše o průběhu volby prozatímního ředitele rozhlasu Karla Zýky loni v říjnu. Není známo, zda si je Sobotka vyžádal ani zda či jak na ně reagoval.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr