Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Předseda rozhlasové rady Šafařík rezignuje

Petr Šafařík popírá, že psal tajné emaily premiéru z ČSSD, přesto odejde. Navzdory rezignaci si ale udrží vliv na dnešní volbu nového šéfa rozhlasu. Odejde až 31. března.

Petr Šafařík

Petr Šafařík

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík odejde z funkce. Hodlá to udělat za dva měsíce. „Oznámil jsem svým kolegům, že kvůli velkému pracovnímu vytížení se vzdám funkce,“ cituje Marketing & Media jeho slova na začátku dnešní schůze Rady Českého rozhlasu, na níž se má z pětice finalistů volit nový generální ředitel.

Šafařík vede radu od konce loňského listopadu, kdy ji převzal po Michalu Stehlíkovi, a to po rezignaci předchozího ředitele Petera Duhana. Šafařík patřil v radě k nejhorlivějším kritikům Duhanova vedení.

Odejít se teď rozhodl poté, co poslanci ANO a ČSSD minulý týden dali na plénu sněmovny nespokojenost s údajnými Šafaříkovými emaily premiéru Bohuslavu Sobotkovi. Šafařík nejdřív reagoval, že „nejsou autentické“, pak prohlásil, že je nepsal. Do sněmovny ale nepřišel, na poslední chvíli se omluvil.

V uniklých emailech bylo možné číst údajné Šafaříkovy důvěrné depeše o průběhu volby prozatímního ředitele rozhlasu Karla Zýky loni v říjnu. Není známo, zda si je Sobotka vyžádal ani zda či jak na ně reagoval.