Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Premiér Nečas ukončil kauzu odvolání členů rady pro vysílání z roku 2003

Předseda vlády Petr Nečas svým usnesením ze 17. září s definitivní platností zastavil řízení ve věci odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které v dubnu 2003 na návrh Poslanecké sněmovny odvolal tehdejší předseda vlády Vladimír Špidla, po prohrané arbitráži České republiky se společností CME o televizi Nova. Informoval o tom Petr Štěpánek, jeden z tehdy odvolaných radních.

Šestice tehdejších radních – jmenovitě Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Josef Musil, Jiří Novotný, Petr Štěpánek a Petr Žantovský – postup předsedy vlády zažalovalo.

V květnu 2007 Městský soud v Praze v souladu s předchozím rozhodnutím Nejvyššího správního soudu odvolání jmenovaných zrušil jako nezákonné. V rozsudcích se konstatuje, že v právním státě nikdo nemůže být odvolán z veřejné funkce bez udání důvodů.

V červnu 2009 předseda vlády Jan Fischer šest bývalých členů rady znovu odvolal, dokonce zpětně a opět bez udání důvodů.

V červnu 2012 Městský soud v Praze i toto odvolání zrušil jako nezákonné, když v rozsudku konstatoval, že Jan Fischer nepochopil princip právního státu, a předsedovi vlády věc vrátil k dalšímu řízení.