Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Prezident Zeman se vrací na Český rozhlas

Veřejnoprávní rádio zve prezidenta zhruba rok poté, co skončily pravidelné Hovory z Lán.

Zhruba po roční pauze odvysílá veřejnoprávní Český rozhlas rozhovor s prezidentem republiky Milošem Zemanem. V pondělí 4. ledna v 11.33 s ním zařadí dvacetiminutové Interview Plus na stanici Český rozhlas Plus. Povede ho Michael Rozsypal. „Bude to první rozhovor hlavy státu pro média v roce 2016, týkat se bude mimo jiné problematiky migrace či otázek z oblasti zahraniční politiky,“ uvedl rozhlas. „Miloše Zemana jsme pozvali poprvé,“ řekl pověřený šéfredaktor Plusu Alexandr Pícha.

Autentická atmosféra v Lánech začátkem ledna 2015 při prvním Prezidentskem Pressklubu. Na fotografii s prezidentem Zemanem moderátor Luboš Xaver Veselý. Foto: Frekvence 1

Autentická atmosféra v Lánech začátkem ledna 2015 při prvním Prezidentskem Pressklubu. Na fotografii s prezidentem Zemanem moderátor Luboš Xaver Veselý. Foto: Frekvence 1

Zeman v Českém rozhlasu vystupoval pravidelně v obnovených Hovorech z Lán, ale poté, co v nich loni v listopadu mluvil sprostě, se šéf rozhlasu Peter Duhan na pokyn kontrolní rozhlasové rady rozhodl je předtáčet, na což Zeman nepřistoupil. Prezident pak zahájil tradici pravidelného vystupování na komerční Frekvenci 1 a posléze též prostřednictvím videorozhovorů pro web bulvárního deníku Blesk.