Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Prima do seriálu angažuje vloggera Hoggyho

Dostat novinku Přístav k mladým může Primě pomoci populární youtuber Petr Lexa.

Petr Lexa alias Hoggy. Foto: TV Prima

Petr Lexa alias Hoggy. Foto: TV Prima

Po tváři známé z online prostředí sáhla televize Prima. Do seriálu Přístav, své hlavní novinky letošního podzimu, angažuje Petra Lexu, který na YouTube natáčí po přezdívkou Hoggy. Jeho videa přes největší videoserver světa odebírá víc než 445.000 lidí. Na Facebooku registruje přes 150.000 fanoušků, na Instagramu přes 140.000. Zpívá v kapele Slza a v červnu na festivalu mladé kultury Utubering byl jedním z držitelů poprvé udílených cen Utubering Awards. Televizi Prima by tak mohl pomoci omladit její publikum, o což se letos snaží právě i seriálem Přístav, ovšem minimálně zpočátku se jí to nevedlo.

Držitelé prvních Utubering Awards: GoGo, Teri Blitzen a kapela Slza

Držitelé prvních Utubering Awards: zleva GoGo, Teri Blitzen a kapela Slza

V Přístavu se Lexa poprvé objeví ve středu 14. října. Bude hrát studenta-hudebníka Petra. Další publicita se mu bude hodit, v pátek 13. listopadu vyjde kapele Slza, kterou s Lexou tvoří kytarista Lukáš Bundil, debutové album. Slza stojí za průvodní písní k Přístavu nazvané Katarze a chystá k ní videoklip.