Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Prima převádí další svůj pořad do rádia

Hobby magazín Gondíci s.r.o., který jde na Primě v sobotu odpoledne, se bude vysílat nazítří v nedělní podvečer na vlastnicky spřízněném rádiu Country.

Dalibor a Adéla Gondíkovi. Foto: TV Prima

Dalibor a Adéla Gondíkovi. Foto: TV Prima

Televize Prima pokračuje v obsahové spolupráci s rádiovou sítí Radio United a pouští do éteru další svůj program, hobby týdeník Gondíci s.r.o. Jeho rozhlasová podoba se bude vysílat na rádiu Country, každou neděli od 19 do 20 hodin, poprvé 17. května. V rámci hodinového vysílání bude připraveno šest vstupů, vybraných z pořadu, který v televizi běží vždy den předtím, o sobotách v 16.25 na hlavním kanálu Primy.

Sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi byli dlouhá léta tváří podobně zaměřených Rad ptáka Loskutáka na konkurenční Nově. Jejich pořad na Primě odstartoval letos 7. března. Průměrně je v obecné skupině diváků starších 15 let sleduje 224.000 lidí, průměrný podíl na publiku činí téměř 13 %. V rádiu si od nich Prima slibuje dodatečný zásah publika inzercí. Primu a rozhlasovou síť Radio United spojuje tentýž vlastník Ivan Zach – Radio United vlastní celé, v Primě mu patří 50 %.

Gondíci s.r.o. měli původně běžet na Impulsu, nejposlouchanějším tuzemském rádiu v majetku Andreje Babiše, nakonec jdou na Zachovo Country. Tam už Prima od konce března dodává rozhlasovou verzi bulvárního televizního týdeníku Top Star.