Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění Simar a Syndikát novinářů ČR dnes v presscentru na Senovážném náměstí 23 pořádá od 10 do 13 hodin odborný seminář, jak číst a správně interpretovat předvolební výzkumy. Vystupují Daniel Prokop (Median), Václav Hřích (AKO), Jan Tuček (STEM/Mark), Bronislav Kvasnička (TNS Aisa), moderuje a glosuje Jindřich Šídlo.

Prima točí seriál mikrokomedií Jetelín

Příběh komediálního cyklu se točí kolem čtveřice čtyřicátníků z obce kousek za Prahou.

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Cyklus mikrokomedií s názvem Jetelín začala natáčet televize Prima. Hlavní roli v nich má nadsázka. Odehrávají se v obci pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi (představují je Jitka Ježková, Richard Genzer, Jiří Hána a Jan Šťastný), kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim všem kolem čtyřicítky, většina z nich si založila rodiny, pořád ale žijí blízko sebe, navštěvují se a radí.

„Jetelínem chceme rozhodně navázat na úspěchy našich posledních seriálů,“ připomněl generální ředitel Primy Marek Singer třeba Ohnivý kuře. Seriál pochází z pera scenáristy Davida Litváka. Režie se ujali Vlado Balko a Martin Kopp. Kdy bude nasazen do vysílání, Prima ještě neuvedla.