Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Prima točí seriál mikrokomedií Jetelín

Příběh komediálního cyklu se točí kolem čtveřice čtyřicátníků z obce kousek za Prahou.

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Jiří Hána, Richard Genzer a Jan Šťastný. Foto: TV Prima

Cyklus mikrokomedií s názvem Jetelín začala natáčet televize Prima. Hlavní roli v nich má nadsázka. Odehrávají se v obci pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi (představují je Jitka Ježková, Richard Genzer, Jiří Hána a Jan Šťastný), kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim všem kolem čtyřicítky, většina z nich si založila rodiny, pořád ale žijí blízko sebe, navštěvují se a radí.

„Jetelínem chceme rozhodně navázat na úspěchy našich posledních seriálů,“ připomněl generální ředitel Primy Marek Singer třeba Ohnivý kuře. Seriál pochází z pera scenáristy Davida Litváka. Režie se ujali Vlado Balko a Martin Kopp. Kdy bude nasazen do vysílání, Prima ještě neuvedla.