Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Prima točí seriál VIP vraždy, s Norisovou z Policie Modrava

Chystaná detektivní série televizní komerční dvojky využije tvář herečky, jež pomáhá vedoucí Nově k dvoumilionovému publiku.

Soňa Norisová. Foto: TV Prima

Soňa Norisová. Foto: TV Prima

Televize Prima začíná natáčet nový detektivní seriál s pracovním názvem VIP vraždy. Hlavní roli zvídavé spisovatelky kriminálních románů ztvární Soňa Norisová, tvář největšího současného hitu konkurence, krimiseriálu Policie Modrava televize Nova. Hlavním mužským hrdinou bude mladý detektiv v podání Patrika Děrgela. Seriál VIP vraždy řeší zločiny z prostředí vlivných a bohatých prominentů.

„V seriálu jdeme jinou cestou než současné české krimi seriály. Naše příběhy staví na napětí, jsou ryze detektivní a stylem vyprávění se snaží odkazovat ke klasice žánru, jako například k nepřekonatelným detektivkám Agathy Christie,“ prohlašuje jedna z autorek a kreativní producentka seriálu Kateřina Bártů. Ta byla spolu se sestrou podepsána pod úspěšnými vztahovými sériemi Primy jako Rodinná pouta či Velmi křehké vztahy.

Patrik Děrgel

Patrik Děrgel. Foto: TV Prima