Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Prima zavádí pro marketing značku Solootions

Mezi první počiny marketingové agentury televize Prima patří vlastní časopis Primáček.

Marketingové a PR aktivity pro své klienty zaštítí televize Prima novou obchodní značkou Solootions. Pod ní chce nabízet komplexní mediální servis – strategické a mediální plánování, marketing, PR, produkci.

Logo nové agentury Solootions

Logo nové agentury Solootions

Za agenturu je zdopovědný ředitel marketingu Primy Aleš Pýcha, jejími prvními klienty jsou Viacom International Media Networks (nákup a plánování médií pro propagaci kanálu Prima Comedy Central) a společnost Pražské Benátky (PR pro vyhlídkové plavby v Praze). „Letošní obrat Solootions bude několik desítek milionů korun,“ očekává Pýcha.

Kromě mediálně-marketingových zakázek pro klienty se agentura hodlá orientovat na vydávání časopisů, knih s tvářemí z obrazovky, pořádání festivalů, merchandising i pořádání sportovně kulturních akce, včetně odborných konferencí.

Přibude časopis Primáček

Primáček

Primáček

Prima už v rámci edice Fresh vydává měsíčník a kuchařky. Nově vzniká časopis Primáček spojený se stejnojmenným ranním pásmem Primy, který poprvé vyjde 10. března ve spolupráci s nakladatelstvím Egmont. Komiksový čtvrtletník vychází v nákladu 30.000 výtisků v rozsahu 24 stran, stát bude 59,90 Kč. V příbalu tiskoviny vždy děti naleznou dárky. Primáček cílí na děti ve věku 6 až 10 let a na jejich rodiče.

Postavičky Primáčkovy rodiny

Postavičky Primáčkovy rodiny

Brand dále zahrnuje postavičky Primáček, Maruška, Oskar, Hrkol, Drdola a Digoun. Jejich autorem je Michal Jahn, art director z audiovizuálního studia Department, které jinak pro Primu zajišťuje kompletní self promotion. Za kresbami v časopisu Primáček stojí Josef Fraško, ilustrátor podepsaný například pod postavičkou Médi Pusíka.

Součástí brandu Primáček je také Primáčkova zmrzlina, určená pro český i slovenský trh. S partnerskou firmou Pinko vznikly tři příchutě (jahodová v bílé polevě, smetanová v kakaové polevě, kakaová v kakaové polevě) a celkem šest obalových designů.

Obalový design Primáčkovy zmrzliny

Obalový design Primáčkovy zmrzliny

Ke stávajícím akcím Prima Fresh festival, BestCoolPark, BestCoolFest a Cool Day má v režii Solootions přibýt festival zaměřený na youtubery či běh pro zamilované Love Run.