Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

Produkce Stink otevřela pobočku v Praze

Pražskou pobočku firmy Daniela Bergmanna povede Marcela Vrátilová.

Daniel Bergmann získal loni se Stinkem cenu na berlínském festivalu Ciclope. Foto: Ciclope Festival

Daniel Bergmann získal loni se Stinkem cenu v Berlíně. Foto: Ciclope Festival

Londýnská mezinárodní produkce Stink, kterou založil spoluzakladatel Stillking Films Daniel Bergmann, otevřela v Praze své samostatné zastoupení. To má podporovat její globální operace. Pražskou pobočku řídí Marcela Vrátilová, která pracuje pro Stink od roku 1999. Uvedl to mezinárodní server o reklamní produkci Little Black Book.

„Praha je místo, odkud jsem přišel a které miluji. Je to také domov velmi talentovaných tvůrců, včetně Ivana Zachariáše a Martina Krejčího. A cítíme, že nastal správný čas mít tu pobočku, která nás podpoří v rozvíjení nových talentů, v produkci reklam a v rozšiřování digitálních a contentových aktivit. Navíc máme v místní reklamní komunitě hodně přátel, s nimiž rádi pracujeme,“ popsal Bergmann serveru Little Black Book důvody k založení pražského zastoupení Stinku. 

Marcela Vrátilová Médiáři potvrdila výše uvedené informace s tím, že mluvit o personálním obsazení pražské pobočky a o jejích plánech je zatím předčasné, protože její založení je hodně čerstvé. Stink v současnosti sídlí v barrandovských ateliérech v pronajatých prostorách a všechny nápady jsou podle Vrátilové ještě ve stadiu zrodu.

Stink měl loni kreativně úspěšný rok, v jehož průběhu získal mimo jiné 18 lvů na mezinárodním reklamním festivalu Cannes Lions včetně ceny Grand Prix v kategorii Film Craft a získal cenu Digital Company of the Year na mezinárodním produkčním festivalu Ciclope Festival v Berlíně. 

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr