Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Organizace pojišťoven slučují vizuální styl

Česká asociace pojišťoven a Česká kancelář pojistitelů představily svá nová loga.

Dvě profesní organizace, Česká asociace pojišťoven (ČAP) a Česká kancelář pojistitelů (ČKP), sjednotily svá řízení a současně vizuální styl. Ten by měla reflektovat i jejich nová loga a celá společná korporátní identita. Jejím autorem je Studio Grafite. Jednotný design získaly i všechny podklady a materiály. Změna se má týkat i webu – má se projevit ve snadnější orientaci a rychlejší dostupnosti informací a v celkovém uživatelském komfortu.

Loga profesních pojišťovacích organizací vycházejí ze sjednocené vizuální identity. Českou asociaci pojistitelů charakterizuje symbol deštníku, Českou kancelář pojistitelů motiv silnice

Loga profesních pojišťovacích organizací vycházejí ze sjednocené vizuální identity. Českou asociaci pojistitelů charakterizuje symbol deštníku, Českou kancelář pojistitelů motiv silnice

„Každé z log nese specifický a jednoduchý grafický prvek, z něhož je patrné poslání organizace a předmět její činnosti,“ uvádějí zástupci spojených organizací. Logo ČAP tak používá symbol otevřeného deštníku, který má evokovat jistotu, ochranu a záštitu. Silnice naznačení v logu ČKP má zase představovat spojení s problematikou pojištění vozidel a pomoci motoristům. Asociace upozornily na novou identitu animovaným spotem.

„Česká asociace pojišťoven a Česká kancelář pojistitelů jsou partnerskými firmami a naši zaměstnanci spolu tvoří efektivní tým,“ tvrdí výkonný ředitel obou organizací Jan Matoušek.

Česká asociace pojišťoven vznikla jako zájmové sdružení v roce 1994 a jejím posláním je podle její vlastní deklarace koordinovat, zastupovat, hájit a prosazovat společné zájmy pojišťoven ve vztahu k orgánům státní správy a dalším osobám i ve vztahu k zahraničí.

Česká kancelář pojistitelů byla zřízena zákonem z roku 1999 o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (takzvaném povinném ručení), jako profesní organizace pojistitelů, kteří jsou na českém území oprávněni provozovat pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.