Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Program Barrandova řídí Borovský z Joj

Nový programový ředitel František Borovský má v týmu mladého Lukáše Soukupa jako šéfa akvizic. Borovského předchůdkyně Markéta Daems zůstává u schedulingu.

František Borovský. Foto: TV Barrandov

František Borovský. Foto: TV Barrandov

Novým programovým ředitelem televize Barrandov se stal František Borovský, do loňska generální ředitel slovenské soukromé televize Joj. Do mediálního domu Empresa Media Jaromíra Soukupa nastoupil k 1. dubnu. Nastupuje v době, kdy Barrandov uvádí na trh nové tematické kanály Kino Barrandov a Barrandov Plus. Mezi Borovského první úkoly má patřit i „vývoj nové původní seriálové tvorby hlavní barrandovské stanice“. Ta nedávno zastavila a hodlá přepracovat svůj hlavní projekt vlastní tvorby Stopy života.

Dosavadní šéfka programu Markéta Daems, která pozici zastávala od loňského května, v týmu zůstává na pozici ředitelky skladby programu skupiny Barrandov. Programové řízení se zároveň rozšiřuje o pozici ředitele akvizice, jímž byl jmenován Lukáš Soukup, syn Jaromíra Soukupa. Vedle řízení akvizic odpovídá za obsahovou část vztahu se společností SPI International, která Barrandovu bude dodávat kompletní náplň stanic Kino a Plus.

Mladý Soukup je rovněž ředitelem společnosti Media View, která obchoduje s akvizičním obsahem. Za Barrandov vystupoval v oblasti akvizic třeba na loňském veletrhu televizní tvorby NATPE v pražském Hiltonu.

Markéta Daems a Lukáš Soukup. Foto:  TV Barrandov

Markéta Daems a Lukáš Soukup. Foto: TV Barrandov