Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Vesecká provozní ředitelkou Dorlandu

Manažerka Markéta Vesecká povýšila, teď zodpovídá za každodenní provoz agentury.

Markéta Vesecká

Markéta Vesecká

Agentura Dorland rozšířila svůj vedoucí tým. Novou provozní ředitelkou agentury se stala Markéta Vesecká, dosavadní operation manažerka. Zodpovídá za kompletní chod agentury a za její každodenní provoz. „Vzhledem ke vzrůstajícímu počtu zaměstnanců, klientů či tendrů i zvýšeným nárokům na back office bylo nezbytné doplnit management agentury a ustanovit tuto novou pozici,“ říká Lucie Češpivová, ředitelka Dorlandu.

Vesecká má víc než desetiletou zkušenost v oblasti marketingu, působila mimo jiné jako projektová manažerka ve firmě Open and Lowe nebo jako account manažerka ve společnosti Sajlers & partners. V Dorlandu pracuje s krátkou přestávkou od roku 2012. K jejím úkolům loni patřila stabilizace agenturního týmu, spuštění činnosti dvou nových oddělení agentury Dorland Business development a Dorland Co-branding a zvýšení aktivit a stabilizace oddělení Dorland Digi.