Jubilejní 50. sezóna Divadla Járy Cimrmana se oficiálně zahájí v sobotu 1. října v areálu U Čápa v Příchovicích na Tachovsku. Program dne zahrnuje největší sraz cimrmanologů v Česku, spanilou jízdu v dobových kostýmech na historických kolech i křest knihy Půlstoletí s Cimrmanem. V kině Jas pak od 19 hodin proběhne představení hry Cimrman v říši hudby, které odvysílá Radiožurnál.

První evropskou šéfkou Procteru je Huse

Geraldine Huse se stala první výkonnou ředitelkou Procter & Gamble ve střední Evropě.

Geraldine Huse

Geraldine Huse

Novou výkonnou ředitelkou a předsedkyní představenstva multiznačkové společnosti Procter & Gamble (P&G) pro střední Evropu se stala Geraldine Huse. Bude mít na starost obchod a provoz společnosti v devíti zemích: v Česku, v Polsku, v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku a v pobaltských státech. Je první ženou, která se stala výkonnou ředitelkou P&G ve střední Evropě. Nastoupila po Marku Kapuscinském, který se bude věnovat jiným zájmům mimo P&G.

Huse působí v P&G od roku 1986. Svou kariéru zahájila ve Velké Británii, poté pracovala i v dalších zemích na řadě pozic v oblasti prodeje, marketingu a vedení společnosti, mimo jiné zastávala funkci brand manažerky divize pracích prostředků a péče o tkaniny v Polsku v letech 1996 až 1999. Od té doby pracovala na vedoucích pozicích na mnoha trzích po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní Ameriky a regionu Indie, Středního východu a Afriky. V roce 2008 se stala viceprezidentkou společnosti a na starosti měla prodeje P&G ve Velké Británii a Irsku. Před nástupem do současné funkce působila jako viceprezidentka pro globální obchod s odpovědností za spolupráci s řetězcem Tesco ve dvanácti zemích.