Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Půr přišel do Czech News Center vést nový web

Michal Půr, donedávna šéf Eura, připravuje pro Daniela Křetínského zpravodajský portál.

Šéfredaktor Michal Půr oznamuje novinku zaměřenou na Prahu. Foto: Hynek Glos

Ještě týden před koncem srpna oznamoval Michal Půr na speciální akci novinky v Euru. Foto: Hynek Glos

Vydavatelství Czech News Center Daniela Křetínského, které produkuje bulvár Blesk, deníky E15 a Sport či časopis Reflex, chystá na listopad spuštění nového zpravodajského portálu. „Na současný český mediální trh přinese seriózní žurnalistiku, nezávislost a nepovrchnost. Jde mu o obsah zbavený balastu a ideologie,“ prohlašuje firma.

Název webu zatím neodtajnila, jistý je ale šéf projektu. Je jím Michal Půr, který do konce srpna působil v konkurenčním vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, kde byl šéfredaktorem časopisu Euro. Od Savovovy Mladé fronty Křetínského Czech News Center letos odkoupil část tištěných i online titulů, včetně zmíněného deníku E15. Ten tento týden redesignoval.

Chystaný web se hodlá odlišit od současných mainstreamových portálů, a to obsahem i podobou, důraz slibuje klást na kvalitu obsahu. „Zařadit se chce mezi nejdůležitější zpravodajské portály u nás a být zdrojem kvalitních a relevantních informací,“ uvádí firma.