Jubilejní 50. sezóna Divadla Járy Cimrmana se oficiálně zahájí v sobotu 1. října v areálu U Čápa v Příchovicích na Tachovsku. Program dne zahrnuje největší sraz cimrmanologů v Česku, spanilou jízdu v dobových kostýmech na historických kolech i křest knihy Půlstoletí s Cimrmanem. V kině Jas pak od 19 hodin proběhne představení hry Cimrman v říši hudby, které odvysílá Radiožurnál.

R2B2 představuje reklamní formát outstream

Nový formát vnáší internetovou videoreklamu i do psaných článků.

Prodejce programatické reklamy R2B2 ve spolupráci s digitální nákupní platformou Adform přichází s novým programatickým reklamním formátem. Nazývá ho outstream a je založený na videu. Formát se chová tak, že se objeví až při skrolování stránkou, přehraje video a pak se přehrávač zavře.

Nový formát má vnést videoreklamu na webu i tam, kde se nemůže navázat na obsahová videa, tedy do psaných článků. „Vycházíme s ním vstříc stále rostoucí poptávce po reklamních videoformátech na našem trhu,“ říká Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Novinka se už používá na webech Mafry (jde o bulvární Expres.cz) a televize Prima. „Videoreklama je dlouhodobě na vzestupu a poptávka roste aktuálně rychleji než nabídka obsahu,“ vysvětluje Daniel Grunt z Primy.

Uživatel má možnost reklamu kdykoli přeskočit. Inzerent může do pozice nasadit stejné spoty jako do prerollů (reklamy před obsahovým videem).