Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

R2B2 představuje reklamní formát outstream

Nový formát vnáší internetovou videoreklamu i do psaných článků.

Prodejce programatické reklamy R2B2 ve spolupráci s digitální nákupní platformou Adform přichází s novým programatickým reklamním formátem. Nazývá ho outstream a je založený na videu. Formát se chová tak, že se objeví až při skrolování stránkou, přehraje video a pak se přehrávač zavře.

Nový formát má vnést videoreklamu na webu i tam, kde se nemůže navázat na obsahová videa, tedy do psaných článků. „Vycházíme s ním vstříc stále rostoucí poptávce po reklamních videoformátech na našem trhu,“ říká Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Novinka se už používá na webech Mafry (jde o bulvární Expres.cz) a televize Prima. „Videoreklama je dlouhodobě na vzestupu a poptávka roste aktuálně rychleji než nabídka obsahu,“ vysvětluje Daniel Grunt z Primy.

Uživatel má možnost reklamu kdykoli přeskočit. Inzerent může do pozice nasadit stejné spoty jako do prerollů (reklamy před obsahovým videem).