Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

R2B2 představuje reklamní formát outstream

Nový formát vnáší internetovou videoreklamu i do psaných článků.

Prodejce programatické reklamy R2B2 ve spolupráci s digitální nákupní platformou Adform přichází s novým programatickým reklamním formátem. Nazývá ho outstream a je založený na videu. Formát se chová tak, že se objeví až při skrolování stránkou, přehraje video a pak se přehrávač zavře.

Nový formát má vnést videoreklamu na webu i tam, kde se nemůže navázat na obsahová videa, tedy do psaných článků. „Vycházíme s ním vstříc stále rostoucí poptávce po reklamních videoformátech na našem trhu,“ říká Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Novinka se už používá na webech Mafry (jde o bulvární Expres.cz) a televize Prima. „Videoreklama je dlouhodobě na vzestupu a poptávka roste aktuálně rychleji než nabídka obsahu,“ vysvětluje Daniel Grunt z Primy.

Uživatel má možnost reklamu kdykoli přeskočit. Inzerent může do pozice nasadit stejné spoty jako do prerollů (reklamy před obsahovým videem).