Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Radio 1 míchá večerními pořady, jeden přidává

Středeční novinkou Radia 1 je pořad DJ Smacka nazvaný Radio51.

Radio 1 nachystalo od října změny v programovém schématu. Dotknou se zejména večerních pořadů v pondělí a ve středu. Počínaje 3. říjnem se v pondělí od 23 hodin do půlnoci budou střídat jazzové pořady – v sudý týden půjde Blue Train s Davidem Bradou, v lichý Jazz a fusion hodinka s Danielem Vojtíškem. Poté bude od půlnoci jednou za 14 dní následovat Půlnoční dharmaPetrem Mikuláškem.

Ve středu se mění pořadí jednotlivých pořadů. Estereo bude on air nově už od 20 hodin, poté poběží diskusní Zátiší v dosavadní čas od 21 do 22 hodin. Nově se do středečního schématu přesouvá letošní novinku Vektor o hudbě z počítačových her, který připravuje Lukáš Grygar alias Ginger.

Mezi středeční 23. hodinou a čtvrteční jednou ranní se nově vysílá Soundbomb.

Střídat se bude s novým pořadem Radio51, který bude každou sudou středu přinášet novinky z britské grime music, sety, live sessions, speciální hosty, guestmixy, nevydané dubplates nebo foundation classics. Novinku, kterou Radio 1 nasazuje poprvé 5. října, bude moderovat rapper a DJ Smack, součástí pořadu mají být další čeští i slovenští diskžokejové.