Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Rádio Expres FM přichází s třemi novými pořady

Přelom roku nese do vysílání městské stanice Pražskou kostku, Meziplyn a Totally Wired.

Petr Srna. Foto: Česká televize

Pražskou kostku bude moderovat Petr Srna. Foto: Česká televize

Aktuality z magistrátu, z dění v metropoli a také publicistiku slibuje nový pořad Pražská kostka, který se od 9. ledna 2016 objeví ve vysílání rádia Expres FM a sesterského Classic Praha. Půjde o sobotník, na Classic Praha se bude vysílat vždy od 9 do 10 ráno, na Expresu týž den od 17 do 18 hodin. Moderovat ho bude herec Petr Srna, který zároveň v České televizi uvádí dětské Zprávičky.

Pořad přinese i netradiční kulturní přehled. „Nebudeme zvát na koncerty, jako to děláme v běžném vysílání. Místo toho se v Pražské kostce chceme věnovat víc okrajovému kulturnímu vyžití – výstavám, sousedským slavnostem a akcím v okrajových částech Prahy,“ podotkl výkonný ředitel rádia Pierre Beneš.

V programu Expresu jsou už dvě další novinky. Motoristický magazín Meziplyn autora stejnojmenného blogu na internetovém Streamu Jana Koubka chodí v sobotu od 10 hodin. Anglický týdeník Totally Wired on Expres FM, se vysílá každý čtvrtek ve 23 hodin a představují to nejlepší z aktuální alternativní hudby.