Čtvrteční večer patřil v pražském Karlíně slavnostnímu otevření místních kanceláří společnosti Goodbaby, která se zaměřuje na výrobu dětských sedaček, kočárků a podobného zboží. Její čerství představitelé Jan Řežáb (Socialbakers) a Eva Liba (ex Coca-Cola) pozvali řadu vzácných hostí, nechyběli jsme. Přineseme i rozhovor, teď mrkněte, jak Jan skládá golfky.

Radiokomunikace snížily roční ztrátu o 42 %

Za ztrátou stojí zejména vysoké zadlužení z minulých let.

  • ČTK
  • 27. 04. 2016 13:00

České Radiokomunikace, největší tuzemský operátor televizního a rozhlasového signálu, snížily ve fiskálním roce končícím loni v březnu ztrátu o 42 % na 372 milionů Kč. Uvádí to ve výroční zprávě.

Za ztrátou stojí zejména vysoké zadlužení z minulých let. Na konci účetního období byla celková výše půjček podniku 9,3 miliardy Kč, z toho přes 6 miliard od mateřské společnosti Communications Investmensts, která patří fondům Macquarie.

České Radiokomunikace vykázaly provozní zisk 468 milionů Kč, což je o téměř 4 % meziročně více.

Celkové tržby vzrostly o 1 % na 1,86 miliardy Kč. Největší část výnosů společnosti přitom je z vysílacích služeb a médií. Ty mírně vzrostly na 1,19 miliardy Kč. Příjmy z telekomunikační infrastruktury stagnovaly na 364 milionech Kč. Výnosy z telekomunikačních služeb klesly o 5 % na 299 milionů Kč.

Radiokomunikace disponují vlastní optickou páteřní sítí a loni zaměstnávaly 326 lidí.