Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Rady ČT i rozhlasu schválily rozpočty na rok 2016

Česká televize bude hospodařit s 6,952 miliardy Kč, Český rozhlas s 2,193 miliardy.

I v dalším roce 2016 budou veřejnoprávní média hospodařit vyrovnaně. Česká televize sestavila rozpočet ve výši 6,952 miliardy Kč, Český rozhlas 2,193 miliardy. V případě ČT je rozpočet o 4 miliony nižší než loni, v případě rozhlasu o 40 milionů. Oba rozpočty ve středu managementům schválily kontrolní rady televize, respektive rozhlasu.

Co plánuje Česká televize

Prioritou České televize bude i v dalším roce logicky původní tvorba, investice do ní mají zůstat stejné jako letos. V oblasti zpravodajství čeká redakci ČT pokrytí krajských a senátních voleb, ve sportu letní olympijské hry v Riu de Janeiro, fotbalové Euro nebo mistrovství světa v ledním hokeji. Součástí rozpočtu je i plánovaná dostavba televizního studia v Brně-Líšni a přesun všech provozů do nové budovy.

Provozní a režijní náklady ČT by měly dál klesat.

Hlavním zdrojem financování ČT zůstanou televizní poplatky. Prodej reklamy, sponzoringu a vysílacích práv má i napřesrok tvořit stejně jako letos přibližně 10 % příjmů ČT.

Co plánuje Český rozhlas

Rozhlas v nákladech počítá hlavně s další investicí do čerstvě spuštěné stanice mluveného slova Plus na VKV, posílení Radiožurnálu a Dvojky, dále divize nových médií a také blíže neurčeného „kreativního hubu“. Ani rozhlasové zrpavodajství nemine letní olympiáda v Brazílii a fotbalové mistrovství Evropy ve Francii.

Investice veřejnoprávního rádia dosáhnou v příštím roce 120 milionů Kč. Peníze půjdou hlavně do přestavby studiového komplexu rozhlasu v Brně, publicistických pracovišť v sídle v Praze či obnovy přenosových vozů zpravodajství. Investovat se má také do střechy a infrastruktury sídla rozhlasu v Ostravě či třeba do proskleného studia stanice pro mladé Wave.

Rozpočet Českého rozhlasu

Rozpočet Českého rozhlasu