Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Receptář a Reader’s Digest řídí Lodl z Mobil.cz

Jan Lodl dostal ve vydavatelství Tarsago funkci content manager, je šéfredaktor časopisů.

Jan Lodl

Jan Lodl

Novým šéfredaktorem časopisů Receptář (včetně webu iReceptář.cz) a Reader’s Digest vydavatelství Tarsago Česká republika je od března Jan Lodl. Ten přichází z mediálního domu, kde byl naposledy vidět jako manažer virtuálního mobilního operátora Mobil.cz. V minulosti vedl jako šéfredaktor časopisy Mobil a Svět počítačů, později dělal mediálního ředitele vydavatelství Burda Praha, kde zodpovídal za IT a automobilové tituly a pomáhal ustavit oddělení Burda Digital. „Chceme pracovat na dalších nových tištěných i online projektech,“ prohlásil z nového působiště. Rozšířit cílovou skupinu a směrovat na ní nové projekty plánuje Tarsago v oblasti životního stylu.

Tuzemská pobočka polské mediální skupiny Tarsago existuje od října 2013, když převzala licenci právě na aktivity Reader’s Digest a Receptář (ten začala v roce 1989 vydávat firma Rena, v roce 2000 ho koupil tehdejší Reader’s Digest). Kromě toho vydává také knihy, provozuje několik e-shopů, zejména se ale věnuje zásilkovému obchodu. V Česku se prezentuje také anketou o výrobcích pro děti Česká máma.