Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Receptář a Reader’s Digest řídí Lodl z Mobil.cz

Jan Lodl dostal ve vydavatelství Tarsago funkci content manager, je šéfredaktor časopisů.

Jan Lodl

Jan Lodl

Novým šéfredaktorem časopisů Receptář (včetně webu iReceptář.cz) a Reader’s Digest vydavatelství Tarsago Česká republika je od března Jan Lodl. Ten přichází z mediálního domu, kde byl naposledy vidět jako manažer virtuálního mobilního operátora Mobil.cz. V minulosti vedl jako šéfredaktor časopisy Mobil a Svět počítačů, později dělal mediálního ředitele vydavatelství Burda Praha, kde zodpovídal za IT a automobilové tituly a pomáhal ustavit oddělení Burda Digital. „Chceme pracovat na dalších nových tištěných i online projektech,“ prohlásil z nového působiště. Rozšířit cílovou skupinu a směrovat na ní nové projekty plánuje Tarsago v oblasti životního stylu.

Tuzemská pobočka polské mediální skupiny Tarsago existuje od října 2013, když převzala licenci právě na aktivity Reader’s Digest a Receptář (ten začala v roce 1989 vydávat firma Rena, v roce 2000 ho koupil tehdejší Reader’s Digest). Kromě toho vydává také knihy, provozuje několik e-shopů, zejména se ale věnuje zásilkovému obchodu. V Česku se prezentuje také anketou o výrobcích pro děti Česká máma.