Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Vítek z Ogilvy ředitelem PR.Konektoru

Radek Vítek nastupuje do PR.Konektoru jako výkonný ředitel. Spolumajitelé agentury Jaroslav Duroň a Rostislav Starý se zaměří mimo klasické PR.

Radek Vítek

Radek Vítek

Výkonným ředitelem agentury PR.Konektor se stal Radek Vítek. Do jejího čela nastupuje po osmi letech ve vedení Ogilvy PR, kde působil společně s Ditou Stejskalovou (Vítek jako managing director, Stejskalová jako managing partner). V Ogilvy PR jej nikdo nenahrazuje, jeho pozice byla zrušena a agenturu dál vede ředitelka Stejskalová. Dosavadní partneři PR.Konektoru se zaměří na aktivity mimo klasické PR – Jaroslav Duroň na corporate social responsibility, Rostislav Starý na integraci online a offline komunikačních aktivit a digitální PR. Duroň zároveň zodpovídá za slovenskou pobočku PR.Konektoru, Starý je aktivní v mezinárodní síti nezávislých PR agentur Eurocom Worldwide, které je agentura českým a slovenským členem.

Vítek působí v oblasti PR víc než 20 let. Před Ogilvy PR byl necelých deset let ředitelem GCI Praha (dnes H+K Strategies), české pobočky mezinárodní PR sítě GCI Group. Začínal v roce 1992 v agentuře Pragma Communications, poté byl zodpovědný za public affairs aktivity ve společnosti CEC Government Relations a vedl oddělení korporátní komunikace a public affairs v agentuře Interel PR & PA. Vítek se věnuje především oblasti korporátní a produktové komunikace, change managementu, krizové komunikaci a public affairs.