Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Regionálnítelevize.cz dá rozhovory Britských listů

Patnáctiminutovka s Janem Čulíkem či Bohumilem Kartousem půjde v pátek od 19 hodin.

Jan Čulík a Bohumil Kartous v pořadu Regionálnítelevize.cz

Jan Čulík a Bohumil Kartous v pořadu Regionálnítelevize.cz

Internetové Britské listy Jana Čulíka dostanou pravidelný prostor na stanici Regionálnítelevize.cz. Od 17. dubna, vždy v pátek od 19.00, se bude vysílat patnáctiminutový pořad Rozhovor Britských listů, během následujících sedmi dní bude opakovaně reprízován. Interview budou dostupná i na webu Britských listů.

Výběr témat, hostů i moderování bude v režii redakce Britských listů. „Diskutujícími v pořadu budou jak členové redakce, tak další přizvaní hosté. Obsahově bude pořad vycházet zejména z nadčasových témat a odrážet jejich regionální aspekty,“ uvedla stanice. V moderování pořadu se budou střídat šéfredaktor Čulík a redaktor Bohumil Kartous.

„Vycházíme z toho, že v českém mediálním prostoru chybí diskusní pořad, který by byl skutečně kritický a zároveň nebyl zatížen potřebou stranit. Rádi bychom upozorňovali na to, že řada témat je ovlivňována přirozeně centristickým pojetím pražských médií, což samo o sobě vede k určitému zkreslování. V upoutávce pořadu říkáme, že chceme potírat pohodlnost v myšlení. To myslím vystihuje charakter pořadu dostatečně,“ prohlásil Kartous.

„Nevytváříme kauzy a jednoduše dokumentujeme život v regionech, jsme pro mnohé diváky alternativou. Podobně jako jsou Britské listy alternativou k většině našich zpravodajských serverů,“ pochvaluje si Eva Stejskalová, ředitelka regionální televize.