Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Reklamní trh v dubnu stagnoval, rostla jen televize

Výdaje do reklamy v českých médiích zůstaly v dubnu stejné jako loni, za první čtyři měsíce letoška rostly o 3 %. Trend ukazuje pravidelný monitoring Admosphere.

Zadavatelé inzerce utratili v českých médiích v dubnu zhruba tolik, co loni v tentýž měsíc. Útraty v tisku, v rádiu, do bannerů na internetu i billboardů přitom klesly, narostly výdaje jen do televize. Ukazuje to monitoring inzerce Admosphere, který vychází z ceníkové hodnoty reklamního prostoru – nepostihuje tedy přesnou výši útrat (ta ve skutečnosti bývá nižší), ukazuje tak hlavně trend.

Mezi tradiční největší inzerenty se vklínil Plzeňský Prazdroj, díky jeho investicím do reklamy poskočila v žebříčku také celá oblast alkoholického piva. 

Ceníková hodnota reklamního prostoru v českých médiích, duben 2015