Rozhlasové radě se představili Martin Groman a Klára Lukešová-Stejskalová, noví šéfové stanic Vltava, respektive Radio Praha. Na dnešní schůzi radních též zaznělo, že vést Vltavu chtělo 31 lidí, ale šéf rozhlasu René Zavoral si nakonec ze čtyř finalistů (Dita Hradecká, Petr Christov, Martin C. Putna, Pavel Klusák) nevybral nikoho.

Tržby Primy za poslední kvartál 2015 o 7 % vyšší

I navzdory startu dvou nových kanálů Prima nezvýšila podíl na sledovanosti.

V Česku druhá nejsledovanější komerční televize Prima utržila v posledním čtvrtletí 2015 o 7 % víc než rok předtím, při stálých měnových kurzech. Dnes to spolu s ostatními hospodářskými výsledky uvedla mateřská švédská skupina MTG, poloviční vlastník Primy. Absolutní čísla MTG za Česko neuvádí. I přes start dvou kanálů Prima Max a Prima Comedy Central podíl na sledovanosti Primě mírně klesl. Přitom kvůli novinkám rostly provozní náklady. „Nové kanály dosáhnou plné penetrace v prvním kvartálu 2016,“ očekává firma. Nové stanice startovaly až v prosinci.

Samotné MTG klesl loni čistý zisk o 78,6 % na 251 milionů švédských korun (asi 725 milionů Kč). Skupina ovšem zároveň oznámila, že tržby za uplynulý rok ve výši 16,2 miliardy SEK (kolem 47 miliard Kč) byly rekordní, zhruba o 3 % vyšší než rok předtím.

„Transformace funguje“

MTG usiluje o přeměnu z tradiční vysílací společnosti na firmu s aktivitami v oblasti digitální zábavy a loni výrazně měnila způsob fungování. V druhém pololetí například koupila většinové podíly v řadě digitálních podniků. Zároveň prodala některé aktivity ve Švédsku, v Maďarsku a v Rusku a měnila organizační strukturu.

Provozní zisk před očištěním o mimořádné položky klesl loni na 1,27 miliardy švédských korun z 1,29 miliardy před rokem. MTG uvedla, že prakticky vyrovnaných zisků se jí loni podařilo dosáhnout i navzdory nepříznivým kurzovým změnám a nákladům na fúze a akvizice, které dosáhly úhrnem skoro 400 milionů švédských korun.

„Náš výkon během roku 2015 zřetelně ukazuje, že transformace funguje. Naše produkty nebyly nikdy lepší a v letošním roce je naším cílem zvýšit jak tržby, tak ziskovost,“ prohlásil prezident a generální ředitel podniku Jörgen Madsen Lindemann.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr