Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Rozhlas má nové lidi v Evropské vysílací unii

České veřejnoprávní rádio na evropské úrovni nově zastupují Helena Havlíková, Tomáš Pancíř a Karel Zýka. Celkem tam Český rozhlas má zhruba desítku lidí.

Karel Zýka. Foto: Český rozhlas

Karel Zýka. Foto: Český rozhlas

Třemi svými lidmi během jednoho měsíce Český rozhlas nově obsadil pozice ve strukturách Evropské vysílací unie (EBU). Ta sdružuje veřejnoprávní vysílatele kontinentu – rádia i televize. „V rozhlasové sekci Unie má Český rozhlas už zhruba desítku svých zástupců,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Ten byl letos v květnu opětovně zvolen do Rozhlasového výboru EBU. Výbor má 14 členů a je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje tak o strategických prioritách rozhlasového vysílání v Evropě.

Koncem září byl členem poradního orgánu Výkonné rady (Operations Council EBU) zvolen Karel Zýka, ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Českého rozhlasu.

Členkou Komise pro právní a strategické záležitosti (EBU Legal & Policy Committee) je od října Helena Havlíková, specialistka Českého rozhlasu na mediální legislativu.

Rovněž v říjnu se teď místopředsedou expertní skupiny pro rozhlasové zpravodajství (EBU Radio & Journalism Subcommittee) stal Tomáš Pancíř, ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu.