Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Rozhlas má nové lidi v Evropské vysílací unii

České veřejnoprávní rádio na evropské úrovni nově zastupují Helena Havlíková, Tomáš Pancíř a Karel Zýka. Celkem tam Český rozhlas má zhruba desítku lidí.

Karel Zýka. Foto: Český rozhlas

Karel Zýka. Foto: Český rozhlas

Třemi svými lidmi během jednoho měsíce Český rozhlas nově obsadil pozice ve strukturách Evropské vysílací unie (EBU). Ta sdružuje veřejnoprávní vysílatele kontinentu – rádia i televize. „V rozhlasové sekci Unie má Český rozhlas už zhruba desítku svých zástupců,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Ten byl letos v květnu opětovně zvolen do Rozhlasového výboru EBU. Výbor má 14 členů a je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje tak o strategických prioritách rozhlasového vysílání v Evropě.

Koncem září byl členem poradního orgánu Výkonné rady (Operations Council EBU) zvolen Karel Zýka, ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Českého rozhlasu.

Členkou Komise pro právní a strategické záležitosti (EBU Legal & Policy Committee) je od října Helena Havlíková, specialistka Českého rozhlasu na mediální legislativu.

Rovněž v říjnu se teď místopředsedou expertní skupiny pro rozhlasové zpravodajství (EBU Radio & Journalism Subcommittee) stal Tomáš Pancíř, ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu.