Tým webu Hlídací pes uvádí svou druhou knihu Babiš. Vůdce pro 21. století. Pokřtil ji koblihou.

Rupert Murdoch plánuje začít vydávat nový bulvární nedělník

Nástupnický titul nedělníku News of the World – nedávno zavřeného kvůli skandálům s odposlechy – se má jmenovat Sun on Sunday.

  • ČTK
  • 19. 02. 2012 14:03

Mediální magnát Rupert Murdoch hodlá velmi brzy začít vydávat nový britský bulvární nedělník Sun on Sunday. Chce tak nahradit list News of the World, který loni skončil kvůli skandálu s odposlechy. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Murdoch o plánech na nový nedělník diskutoval při návštěvě kanceláří svého britského bulvárního listu Sun. Během návštěvy se snažil uklidnit napjatou situaci, která v listu panuje po nedávných zatčeních několika zaměstnanců kvůli údajné korupci.

Murdoch v e-mailu určeném zaměstnancům listu uvedl, že nehodlá chránit reportéry, u kterých se prokáže porušování zákona. Dodal však, že pracovníci, kteří byli v souvislosti s vyšetřováním korupce suspendováni, dostanou příležitost k návratu na svá místa. Přislíbil rovněž, že pomůže listu Sun, aby se zotavil z krize.

„Naší povinností je rozšířit jeden ze světově nejčtenějších listů a oslovit ještě více lidí než dříve,“ uvedl Murdoch. Dodal, že hodlá několik týdnů zůstat v Londýně a řešit vzniklou krizi.

Britská policie minulý týden zadržela pět zaměstnanců listu Sun pro podezření z uplácení policistů. Toto vyšetřování korupce běží paralelně s policejním vyšetřováním nezákonných odposlechů, s jejichž pomocí již zrušený Murdochův bulvární list News od the World získával informace.

Odposlechová aféra propukla v roce 2007, kdy byl za odposlechy hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen reportér News of the World Clive Goodman. Vedení Murdochovy společnosti News International tehdy zdůrazňovalo, že šlo o iniciativu jednoho reportéra.

Skandál pak zesílil loni začátkem července, kdy se ukázalo, že list News of the World nechal odposlouchávat hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Aféra otřásla politickou a mediální scénou v Británii a vyvolala pobouření, které vedlo k uzavření News of the World.