Duo Těžkej Pokondr zveřejnilo na YouTube svůj „zakázaný rozhovor“ s novinářem Jaroslavem Kmentou, interview je o hrozbě Andreje Babiše a motivech odchodu Pokondrů z Frekvence 1. Rádio mezitím vysílalo nekonfliktní předvolební rozhovor Xavera Veselého s Babišem.

Rusňákova DRFG spustila online magazín Peak.cz

Novému webu s ekonomickými analýzami a komentáři šéfuje Libor Akrman z Dotyku.

Na webu začal fungovat magazín Peak.cz, jehož název tvoří počáteční písmena ze slov z podtitulu Peníze, ekonomika, analýzy, komentáře. Vydavatelem nového webu je firma Peak Media, kterou 100% vlastní brněnská investiční společnost DRFG Davida Rusňáka. Upozornil na to na Twitteru šéfredaktor Deníku Tomáš Skřivánek.

Webu šéfuje Libor Akrman, donedávna šéf ekonomické redakce tabletového týdeníku Dotyk, respektive jeho odnože Dotyk Byznys. Zkušenosti má také z Economie – z Hospodářských novin a iHNed.cz.

„Ambicí magazínu je předkládat v první řadě jen ty opravdu zásadní informace, a to vždy s přidanou hodnotou, ať už jde o doplnění kontextu pro českého čtenáře nebo doplňkovou analýzu tématu. Chceme přinášet informace, kterým se české mainstreamové tituly buď vůbec nevěnují, nebo je zpracovávají pouze zpravodajsky,“ uvádí tvůrci Peak.cz.