Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Rust vytvoří vizuální styl startupu iRewind

iRewind nabízí nový způsob pořizování a sdílení audiovizuálních vzpomínek.

Agentura Rust vyhrála mezinárodní tendr na vytvoření komunikačního konceptu a nového vizuálního stylu pro švýcarský startup iRewind. Médiář o tom informoval ředitel klientského servisu Rustu Robert Marek. iRewind nabízí nový způsob pořizování a sdílení audiovizuálních vzpomínek. Komunikační koncept nese název Starring you.

„Komunikace bude probíhat primárně přes online média (web, Facebook, Twitter, LinkedIn, eNewslettery), dále na vybraných OOH formátech a tiskové inzerci ve vztahu ke konkrétnímu eventu v daném městě či zemi. Dále je ve vývoji řada aplikací pro iOS a Android. Kampaň poběží v anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky i česky hovořících regionech,“ uvedl pro Médiář Marek.

iRewind chce nabídnout lidem záznamy z veřejných akcí, kde budou kamery sledovat právě je

iRewind chce nabídnout lidem záznamy z veřejných akcí, kde budou kamery sledovat právě je

iRewind používá systém kamer rozmístěných například podél závodu a pokročilou technologii rozpoznání tváří. Díky tomu by měl každému běžci na konci závodu poskytnout video vzpomínku, ve které je hlavním hrdinou.

V současnosti se iRewind soustředí především na sportovní odvětví (třeba Marathon, Spartan Race, BattleFrog nebo Jizerská 50), ale do budoucna plánuje expanzi do segmentu cestování a volnočasových aktivit. Brzy tak chce nabízet také videa ze zábavních parků, návštěv památek, muzeí a podobně.