Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Šafr oznámil odchod z veřejného života

„Prožívám ze stavu české společnosti hluboký smutek,“ děl zakladatel Svobodného fóra.

Pavel Šafr

Pavel Šafr

Zakladatel internetového deníku Svobodné fórum a bývalý šéfredaktor Reflexu, ABC, Mladé fronty Dnes či Lidových novin Pavel Šafr dnes vydal text nazvaný Rozloučení, v němž oznámil „ukončení své veřejné činnosti“. Důvodem je podle něj smutek ze stavu české společnosti, přičemž jako tři hlavní důvody, které mu vadí, zmínil Šafr přímou volbu prezidenta vedoucí k Zemanovu nástupu, policejní zásah na Úřadu vlády, který vedl k pádu vlády Petra Nečase a podle Šafra představoval nástup cesty k policejnímu státu, a konečně „destrukci svobodných médií“ Andrejem Babišem

Rozloučení Pavla Šafra. Odpoledne z webu zmizelo

Rozloučení Pavla Šafra. Odpoledne z webu zmizelo

Mobil Pavla Šafra se dnes hlásil jako dočasně nedostupný. S redakcí Svobodného fóra svůj úmysl zřejmě předem nekonzultoval, ani jí ho neoznámil dopředu. „Netušila jsem to a pan Šafr tu není,“ sdělila Médiáři asistentka redakce Linda Bartáková, kterou se podařilo zastihnout. Odpoledne citovaný text z webu zmizel.

Svobodné fórum vydává novinářské sdružení Free Czech Media, které Šafr založil spolu s novináři Tomášem Klvaňou, Janem Jandourkem a Barborou Tachecí a v současnosti mu předsedá.