Čtyři roky a čtyři měsíce fungoval přehrávač hudebních klipů Mixér.cz, startoval na přelomu dubna a května 2012, teď k 31. srpnu ho jeho provozovatel Seznam.cz ukončí. „Protože se chceme soustředit zejména na vlastní tvorbu, rozhodli jsme se hudební televizi Mixér.cz k poslednímu srpnu ukončit,“ uvádí se na webu. Hudba se má převést zpátky pod internetovou televizi Stream.cz, kde fungovala v sekci Stream Music před spuštěním Mixéru.

Šafr oznámil odchod z veřejného života

„Prožívám ze stavu české společnosti hluboký smutek,“ děl zakladatel Svobodného fóra.

Pavel Šafr

Pavel Šafr

Zakladatel internetového deníku Svobodné fórum a bývalý šéfredaktor Reflexu, ABC, Mladé fronty Dnes či Lidových novin Pavel Šafr dnes vydal text nazvaný Rozloučení, v němž oznámil „ukončení své veřejné činnosti“. Důvodem je podle něj smutek ze stavu české společnosti, přičemž jako tři hlavní důvody, které mu vadí, zmínil Šafr přímou volbu prezidenta vedoucí k Zemanovu nástupu, policejní zásah na Úřadu vlády, který vedl k pádu vlády Petra Nečase a podle Šafra představoval nástup cesty k policejnímu státu, a konečně „destrukci svobodných médií“ Andrejem Babišem

Rozloučení Pavla Šafra. Odpoledne z webu zmizelo

Rozloučení Pavla Šafra. Odpoledne z webu zmizelo

Mobil Pavla Šafra se dnes hlásil jako dočasně nedostupný. S redakcí Svobodného fóra svůj úmysl zřejmě předem nekonzultoval, ani jí ho neoznámil dopředu. „Netušila jsem to a pan Šafr tu není,“ sdělila Médiáři asistentka redakce Linda Bartáková, kterou se podařilo zastihnout. Odpoledne citovaný text z webu zmizel.

Svobodné fórum vydává novinářské sdružení Free Czech Media, které Šafr založil spolu s novináři Tomášem Klvaňou, Janem Jandourkem a Barborou Tachecí a v současnosti mu předsedá.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr