Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Savarovou v Událostech nahradí Kubal

Dosavadní vedoucí zahraniční redakce ČT doplní moderátorský tým v lednu 2016.

Michal Kubal. Foto: Česká televize

Michal Kubal. Foto: Česká televize

Čtvrtým moderátorem hlavních zpráv České televize Události bude od ledna Michal Kubal, stávající vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství ČT. Připojí se k Marcele Augustové, Daniele Písařovicové a Jakubu Železnému. Čtvrtou z dosavadních moderátorů Událostí Anetu Savarovou televize údajně na její vlastní žádost dočasně uvolnila ze zdravotních důvodů, stalo se tak před měsícem. „Ve vysílání se tak v nejbližších měsících neobjeví,“ uvedla mluvčí televize Alžběta Plívová.

Kubal začínal ve zpravodajství ČT v roce 1997. Během své novinářské praxe působil v sedmdesáti zemích. V roce 2008 se stal zahraničním zpravodajem České televize ve Spojených státech a po svém návratu začal působit jako vedoucí redakce zahraničního zpravodajství. Od roku 2013 stál v čele týmu pořadu Horizont ČT24.