Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Savarovou v Událostech nahradí Kubal

Dosavadní vedoucí zahraniční redakce ČT doplní moderátorský tým v lednu 2016.

Michal Kubal. Foto: Česká televize

Michal Kubal. Foto: Česká televize

Čtvrtým moderátorem hlavních zpráv České televize Události bude od ledna Michal Kubal, stávající vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství ČT. Připojí se k Marcele Augustové, Daniele Písařovicové a Jakubu Železnému. Čtvrtou z dosavadních moderátorů Událostí Anetu Savarovou televize údajně na její vlastní žádost dočasně uvolnila ze zdravotních důvodů, stalo se tak před měsícem. „Ve vysílání se tak v nejbližších měsících neobjeví,“ uvedla mluvčí televize Alžběta Plívová.

Kubal začínal ve zpravodajství ČT v roce 1997. Během své novinářské praxe působil v sedmdesáti zemích. V roce 2008 se stal zahraničním zpravodajem České televize ve Spojených státech a po svém návratu začal působit jako vedoucí redakce zahraničního zpravodajství. Od roku 2013 stál v čele týmu pořadu Horizont ČT24.