V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Se státní správou bude za SPIR mluvit Břeská

Jana Břeská povede vztahy Sdružení pro internetový rozvoj se státní správou.

Jana Břeská

Jana Břesk

Vztahy Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) se státní správou má od listopadu na starosti Jana Břeská. Nastupuje na místo Josefa Boušky, který se přesunul pracovně do zahraničí.

Břeská působila přes pět let ve státní správě, kde se na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a na Úřadu vlády ČR zabývala evropskou politikou mimo jiné v oblasti digitální agendy. V minulosti pracovala také v akademickém sektoru a v soukromé sféře, a to jak v Česku, tak v zahraničí. Přednášela na Západočeské univerzitě v Plzni a externě spolupracuje s Metropolitní univerzitou v Praze. Ve SPIR bude mít na starosti veškerou komunikaci se státní správou a regulátory i se zástupci evropských institucí a evropskou asociací Interactive Advertising Bureau Europe.