Televize Prima v pondělí 23. ledna ve 13.10 spustila svůj placený kanál Prima Plus, určený pro území Slovenska. Vysílá u deseti operátorů, včetně terestrických sítí, celkem až pro 1,5 milionu domácností. První rok chce dávat jen produkci Primy (od 29. ledna novinku Temný kraj), uspěje-li, pak i akvizici.

Sedlák zamířil z Mladé fronty na Lupu

Nový redaktor se zaměří na technickou i byznysovou problematiku internetu.

Jan Sedlák

Jan Sedlák

Novým členem redakčního týmu webu o českém internetu Lupa.cz se stal Jan Sedlák. Přichází z vydavatelství Mladá fronta, kde pracoval jako reportér a moderátor. Externě spolupracuje s týdeníkem The Economist. Je přitom členem vlivové skupiny Mozky českého internetu největšího českého webu Seznam.cz Iva Lukačoviče.

Na Lupě, který provozuje internetové vydavatelství Internet Info Marka Antoše, se má Sedlák věnovat především technologickým a byznysovým tématům, infrastruktuře českého i světového internetu a velkým firmám jako Oracle, IBM nebo Microsoft.

Novinářskou kariéru zahájil Sedlák v časopisu Computer a na Živě.cz. Postupem času se začal zabývat českým a světovým IT. Psal pro tituly Mladé fronty (deník E15 či časopis Euro). V rámci Živě.cz připravoval samostatný podweb Connect, zaměřený na síťové technologie, cloud, serverová řešení či datová centra.