Panelovou diskusí v pondělí ve 13 hodin startuje 2. ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Potrvá šest týdnů a proběhne na víc než stovce základních a středních škol po celém Česku. Zapojí se do něj 45 novinářů a mediálních odborníků. Pořádá ho Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách.

Sedmička jako bezplatné regionální noviny končí, změní se v časopis pro ženy

Vydavatelství Mladá fronta počínaje dubnem razantně mění koncept regionálních novinových týdeníků Sedmička. Sedmička dál pokračuje jako společenský časopis pro ženy – kvůli tomu změní grafiku i obsah, začne vycházet na kvalitnějším papíře, navýší počet stran a namísto dosavadní distribuce částečně grátis bude magazín v běžné placené distribuci.

„Inspirací byly nejen čtenářské průzkumy mezi cílovou skupinou, ale i změny, kterými prochází podobné magazíny v zahraničí,“ uvádí neurčitě vydavatelství. Mladá fronta se podle svého prohlášení „rozhodla zareagovat na změny, které se dějí na českém mediálním trhu“.

Jednou ze změn může být nástup nových regionálních týdeníků 5+2 dny majitele Agrofertu Andreje Babiše, které mohou v budoucnu sloužit jako jeho předvolební nástroj a nemusejí se tedy ohlížet na ekonomickou logiku své existence.