Televize Prima v pondělí 23. ledna ve 13.10 spustila svůj placený kanál Prima Plus, určený pro území Slovenska. Vysílá u deseti operátorů, včetně terestrických sítí, celkem až pro 1,5 milionu domácností. První rok chce dávat jen produkci Primy (od 29. ledna novinku Temný kraj), uspěje-li, pak i akvizici.

Sedmý PIAF posouvá termín na duben

Pražský mezinárodní reklamní festival posedmé proběhne od 25. do 27. dubna 2016.

Ben Tollett

Předsedou poroty PIAF 2016 bude Ben Tollett

O měsíc dřív, než organizátoři původně avizovali, proběhne sedmý ročník pražského mezinárodního reklamního festivalu PIAF v roce 2016. Odehraje se od pondělí 25. do středy 27. dubna, „z důvodu kolize s jinými událostmi v oboru“. Konference, kterou uzavře slavnostní předání cen, proběhne 26. a 27. dubna ve Veletržním paláci. Call for entries budou vyhlášeny v polovině ledna, uzávěrka prací je 29. února. Shortlisty mají být vyhlášeny začátkem dubna.

Sedmý PIAF měl původně proběhnout ve dnech 24. až 26. května. Na květen je přitom v Praze plánovaná například prodejní konference Engage 2016 firmy Socialbakers.

Šéf poroty přijede z Británie

Předsedou poroty festivalu bude Ben Tollett, kreativní ředitel britské agentury Adam & Eve DDB, viditelné hlavně kampaněmi pro značky John Lewis, Hertz Lloyds či Marmite.