Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Pobočku Usertechu v New Yorku povede Fried

Americké zastoupení české agentury řídí Jan Fried, bývalý zástupce Czechinvestu.

Jan Fried

Jan Fried

Novým ředitelem newyorské pobočky české digitální agentury Usertech se stal Jan Fried, který dřív pracoval jako zahraniční zástupce agentury Czechinvest v New Yorku a v roce 2011 stál u zrodu Czechaccelatoru, projektu zaměřeného na rozvoj českých startupů v Americe. Pobočku založil Usertech loni na podzim.

Friedovým úkolem bude dojednávat Usertechu nová strategická partnerství typu loňského navázání spolupráce s Hatchery, americkým inkubátorem B2B startupů, a rozvíjet další obchodní či investiční příležitosti. „V Americe oceňují naši schopnost stavět startupy, nejde jen o agilní vývoj, ale o zastřešení celého procesu včetně analýzy uživatele a uživatelské zkušenosti. Podobných projektů jsme dokončili desítky,“ tvrdí Jan Beránek, zakladatel a ředitel Usertechu.

Fried se loni účastnil navazování zmíněné spolupráce mezi Usertechem a Hatchery, který do Prahy umístil kompletní technickou část svého byznysu. Na starost ji má Beránek jako chief product officer. Americká pobočka Usertechu má pak také s Hatchery v New Yorku společné sídlo. „Chceme společně budovat silnou globální společnost,“ říká Fried. 

Beránek dále spoluvlastní londýnskou kreativní agenturu Kliché Killers, která měla v minulosti sídlo právě v New Yorku.