Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Pobočku Usertechu v New Yorku povede Fried

Americké zastoupení české agentury řídí Jan Fried, bývalý zástupce Czechinvestu.

Jan Fried

Jan Fried

Novým ředitelem newyorské pobočky české digitální agentury Usertech se stal Jan Fried, který dřív pracoval jako zahraniční zástupce agentury Czechinvest v New Yorku a v roce 2011 stál u zrodu Czechaccelatoru, projektu zaměřeného na rozvoj českých startupů v Americe. Pobočku založil Usertech loni na podzim.

Friedovým úkolem bude dojednávat Usertechu nová strategická partnerství typu loňského navázání spolupráce s Hatchery, americkým inkubátorem B2B startupů, a rozvíjet další obchodní či investiční příležitosti. „V Americe oceňují naši schopnost stavět startupy, nejde jen o agilní vývoj, ale o zastřešení celého procesu včetně analýzy uživatele a uživatelské zkušenosti. Podobných projektů jsme dokončili desítky,“ tvrdí Jan Beránek, zakladatel a ředitel Usertechu.

Fried se loni účastnil navazování zmíněné spolupráce mezi Usertechem a Hatchery, který do Prahy umístil kompletní technickou část svého byznysu. Na starost ji má Beránek jako chief product officer. Americká pobočka Usertechu má pak také s Hatchery v New Yorku společné sídlo. „Chceme společně budovat silnou globální společnost,“ říká Fried. 

Beránek dále spoluvlastní londýnskou kreativní agenturu Kliché Killers, která měla v minulosti sídlo právě v New Yorku.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr