Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Šéfem Radiožurnálu Suchan, vrací se Ondráček

Ondřej Suchan povede nejposlouchanější stanici Českého rozhlasu po Janu Pokorném, který povýšil. Martin Ondráček se zhruba po roce vrací z Babišovy Mafry.

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Novým šéfredaktorem stanice Radiožurnál Českého rozhlasu bude od dubna dosavadní vedoucí programu Radiožurnálu Ondřej Suchan. Nahradí Jana Pokorného, který se stal ředitelem zpravodajství Českého rozhlasu. Šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu má být od května dosavadní ředitel digitálního obsahu Mafry Martin Ondráček. Do veřejnoprávního rádia se tak vrací zhruba po roce. Personální změny schválila dnes Rada Českého rozhlasu.

Rada schválila výroční zprávu o činnosti rozhlasu za loňský rok a také změnu statutu Českého rozhlasu. Proti současnosti, kdy generální ředitel musel s radními projednat jmenování vedoucích na prvním stupni řízení a šéfredaktorů, se nově tato povinnost bude týkat i některých vedoucích pozic na druhém stupni, které jsou ale podřízeny přímo generálnímu řediteli.

Radní dnes rovněž schválili koncepci Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Orchestr nadále povede Jakub Čížek.