Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Ředitelka Černá koupila 10 % v Annonci

Lenka Černá získala možnost držet akcie firmy, kterou řídí, jako odměnu za hospodaření.

Lenka Černá

Lenka Černá

Výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá odkoupila 10 % tohoto inzertního vydavatelství. Možnost získat tyto akcie vysloužila tím, že udržela hospodaření v černých číslech a že má Annonce od letošního roku více příjmů z internetu než z tištěného vydání. Většinovým vlastníkem Annonce je Jaroslav Veverka starší, který ovládá firmu Noen vyrábějící rypadla, vlastní také chomutovský hokejový klub a podporuje též web Hlídací pes.

„Akcie společnosti Annonce jsem koupila a jejich držení není nijak omezeno, mohu s nimi volně nakládat. Po dohodě s dalšími akcionáři jsme se rozhodli cenu transakce  nezveřejnit,“ uvedla pro Médiář Lenka Černá.

Podíl tržeb z tištěného vydání a internetu. Zdroj: Annonce, říjen 2016

Podíl tržeb z tištěného vydání (černě) a internetu (žlutě). Zdroj: Annonce, říjen 2016

„Když jsem před čtyřmi lety nastoupila, situace nebyla jednoduchá. Vydělávat peníze na internetu se zdál být nepřekonatelný problém. Letos však online příjmy poprvé v historii firmy konečně překonaly tržby z tištěného vydání,“ tvrdí Černá. Plán utržit víc z webu než s tisku zveřejnila Annonce letos začátkem února.