Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Ředitelka Černá koupila 10 % v Annonci

Lenka Černá získala možnost držet akcie firmy, kterou řídí, jako odměnu za hospodaření.

Lenka Černá

Lenka Černá

Výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá odkoupila 10 % tohoto inzertního vydavatelství. Možnost získat tyto akcie vysloužila tím, že udržela hospodaření v černých číslech a že má Annonce od letošního roku více příjmů z internetu než z tištěného vydání. Většinovým vlastníkem Annonce je Jaroslav Veverka starší, který ovládá firmu Noen vyrábějící rypadla, vlastní také chomutovský hokejový klub a podporuje též web Hlídací pes.

„Akcie společnosti Annonce jsem koupila a jejich držení není nijak omezeno, mohu s nimi volně nakládat. Po dohodě s dalšími akcionáři jsme se rozhodli cenu transakce  nezveřejnit,“ uvedla pro Médiář Lenka Černá.

Podíl tržeb z tištěného vydání a internetu. Zdroj: Annonce, říjen 2016

Podíl tržeb z tištěného vydání (černě) a internetu (žlutě). Zdroj: Annonce, říjen 2016

„Když jsem před čtyřmi lety nastoupila, situace nebyla jednoduchá. Vydělávat peníze na internetu se zdál být nepřekonatelný problém. Letos však online příjmy poprvé v historii firmy konečně překonaly tržby z tištěného vydání,“ tvrdí Černá. Plán utržit víc z webu než s tisku zveřejnila Annonce letos začátkem února.