Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Šéfredaktorem Eura po Půrovi bude Fojtík

Nový šéfredaktor Vadim Fojtík přebírá vedení po třinácti letech v redakci časopisu.

Vadim Fojtík. Foto: Tomáš Novák

Vadim Fojtík. Foto: Tomáš Novák

Novým šéfredaktorem týdeníku Euro vydavatelství Mladá fronta se stává Vadim Fojtík, dlouholetý redaktor časopisu a dosavadní zástupce šéfredaktora Michala Půra. Půr odešel stavět nový zpravodajský web pro Daniela Křetínského. Fojtík jako šéfredaktor si chce hledět především obsahu tištěného vydání, samozřejmě ale také digitálních projektů, jako jsou web Euro.cz, infoslužby Euro newsletter a Euro24 i videorozhovory Euro TV.

„Po změně grafiky se zaměříme na zkvalitnění obsahu týdeníku,“ avizuje Fojtík. „V následujících týdnech posílíme redakci o další kvalitní novináře,“ řekl taky.

Dvaačtyřicetiletý šéfredaktor nastoupil do Eura v roce 2003, zástupcem šéfredaktora je od roku 2013. Začínal v Denním Telegrafu, pak psal pro Hospodářské noviny či Lidové noviny. V Euru bude Fojtíkovým zástupcem a současně hlavním editorem Tomáš Jeník. Ten se stal zástupcem letos v létě, jako třetí Půrův zástupce přitom z ČT přišel Zdeněk Fučík.