Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Šéfredaktorem Eura po Půrovi bude Fojtík

Nový šéfredaktor Vadim Fojtík přebírá vedení po třinácti letech v redakci časopisu.

Vadim Fojtík. Foto: Tomáš Novák

Vadim Fojtík. Foto: Tomáš Novák

Novým šéfredaktorem týdeníku Euro vydavatelství Mladá fronta se stává Vadim Fojtík, dlouholetý redaktor časopisu a dosavadní zástupce šéfredaktora Michala Půra. Půr odešel stavět nový zpravodajský web pro Daniela Křetínského. Fojtík jako šéfredaktor si chce hledět především obsahu tištěného vydání, samozřejmě ale také digitálních projektů, jako jsou web Euro.cz, infoslužby Euro newsletter a Euro24 i videorozhovory Euro TV.

„Po změně grafiky se zaměříme na zkvalitnění obsahu týdeníku,“ avizuje Fojtík. „V následujících týdnech posílíme redakci o další kvalitní novináře,“ řekl taky.

Dvaačtyřicetiletý šéfredaktor nastoupil do Eura v roce 2003, zástupcem šéfredaktora je od roku 2013. Začínal v Denním Telegrafu, pak psal pro Hospodářské noviny či Lidové noviny. V Euru bude Fojtíkovým zástupcem a současně hlavním editorem Tomáš Jeník. Ten se stal zástupcem letos v létě, jako třetí Půrův zástupce přitom z ČT přišel Zdeněk Fučík.