Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění Simar a Syndikát novinářů ČR dnes v presscentru na Senovážném náměstí 23 pořádá od 10 do 13 hodin odborný seminář, jak číst a správně interpretovat předvolební výzkumy. Vystupují Daniel Prokop (Median), Václav Hřích (AKO), Jan Tuček (STEM/Mark), Bronislav Kvasnička (TNS Aisa), moderuje a glosuje Jindřich Šídlo.

Šéfredaktorem rozhlasové Vltavy bude Fischer

Vedení kulturní stanice veřejnoprávního rádia se Petr Fischer ujme k 1. prosinci.

Petr Fischer. Foto: Česká televize

Petr Fischer. Foto: Česká televize

Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Vltava se stane Petr Fischer. Vedení se ujme k 1. prosinci. Fischerovo jmenování dnes vzala na svém zasedání na vědomí Rada Českého rozhlasu. Výběru nového šéfa stanice předcházel neúspěšný konkurs. Do jeho finále se dostali Dita Hradecká, Petr Christov, Martin C. Putna a Pavel Klusák, nikoho z nich ale generální ředitel veřejnoprávního rádia René Zavoral nevybral. Od 1. srpna je vedením Vltavy dočasně pověřen editor redakce kulturní publicistiky Antonín Pfeifer.

Novinář, scenárista a moderátor Fischer v minulosti působil v Lidových novinách, české redakci BBC, Hospodářských novinách či ve zpravodajství České televize (moderoval pořady Před půlnocí či Kulturama, v současnosti na ČT Art uvádí pořad Konfrontace Petra Fischera). Vltavu má podle Zavorala profilovat „jako moderní stanici artového typu, aby nadále přinášela posluchačům kvalitní kulturní publicistiku, literárně-dramatickou i hudební tvorbu“.