Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Šéfredaktorem rozhlasové Vltavy bude Fischer

Vedení kulturní stanice veřejnoprávního rádia se Petr Fischer ujme k 1. prosinci.

Petr Fischer. Foto: Česká televize

Petr Fischer. Foto: Česká televize

Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Vltava se stane Petr Fischer. Vedení se ujme k 1. prosinci. Fischerovo jmenování dnes vzala na svém zasedání na vědomí Rada Českého rozhlasu. Výběru nového šéfa stanice předcházel neúspěšný konkurs. Do jeho finále se dostali Dita Hradecká, Petr Christov, Martin C. Putna a Pavel Klusák, nikoho z nich ale generální ředitel veřejnoprávního rádia René Zavoral nevybral. Od 1. srpna je vedením Vltavy dočasně pověřen editor redakce kulturní publicistiky Antonín Pfeifer.

Novinář, scenárista a moderátor Fischer v minulosti působil v Lidových novinách, české redakci BBC, Hospodářských novinách či ve zpravodajství České televize (moderoval pořady Před půlnocí či Kulturama, v současnosti na ČT Art uvádí pořad Konfrontace Petra Fischera). Vltavu má podle Zavorala profilovat „jako moderní stanici artového typu, aby nadále přinášela posluchačům kvalitní kulturní publicistiku, literárně-dramatickou i hudební tvorbu“.