Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Seznam.cz koupil 35 % výrobce televizních aplikací Mautilus

Provozovatel internetové televize Stream.cz vstoupil do brněnské firmy, která mu může pomoci expandovat na trhu online videa.

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Firma Seznam.cz Ivo Lukačoviče majetkově vstupuje do společnosti Mautilus. K 1. červnu se stává vlastníkem 35% podílu v brněnské firmě, která se věnuje vývoji aplikací pro chytrá zařízení. Mautilus dosud vlastnili Řehoř Vykoupil, Petr Mazanec, Ivan Bradáč (všichni drželi 32,33 %) a Tomáš Smolík (3,01 %). Nově bude mít Vykoupil, Mazanec a Bradáč po 21 %, Smolík pak 2 %.

Seznam.cz, který v posledních letech investuje do původního obsahu své internetové televize Stream.cz, bude s Mautilem spolupracovat především rozvíjet projekt Inio.tv. Pomocí něho má jít tvořit a upravovat aplikace na všechny platformy, na kterých lze dnes sledovat video přes internet – tedy pro mobilní telefony, tablety, chytré televize, herní konzole, set-top boxy a web. Inio.tv má umět také navrhovat aplikace pro technologii hybridní televize HbbTV a spravovat tak interaktivní televizní reklamy. Předpokládá se přitom zájem i ve světě.

„Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak náročné a nákladné je vyvíjet aplikace pro různé televizní platformy. Nástroj, který dokáže jednu aplikaci dostat do různých chytrých zařízení, od televize po chytré hodinky, je užitečný i pro naši budoucnost,“ přiblížil Pavel Zima, generální ředitel Seznamu.