Spolu se zpravodajskou redakcí staví česká internetová jednička Seznam.cz také vlastní tým pátracích novinářů, píše deník E15. Na webu uvádí, že na starost to má reportérka Jana Klímová.

Seznam.cz uvádí AppKlik, nový reklamní formát do mobilních aplikací

Uprostřed screenshotu z mobilní aplikace AppKlik, nový reklamní formát Seznamu

Uprostřed screenshotu z mobilní aplikace AppKlik, nový reklamní formát Seznamu

V záplavě nových mobilních aplikací, které se během podzimu chystá na trh uvést největší český internetový hráč Seznam.cz, bude kromě standardních produktových zápisů (fotka, text, cena) a klasické displejové reklamy také nový reklamní formát, tzv. AppKlik. Půjde o konkrétní mobilní aplikace s její ikonou, s možností jedním klikem ji začít instalovat přímo z online obchodu.

„Víme, co nás to stojí úsilí a prostoru rozdistribuovat mezi lidi aplikace. Proto chceme umožnit ostatním, aby si mohli u nás koupit prostor, přes který se uživatelé budou moci jediným klikem dostane do aplikací,“ přiblížil při dnešním představování novinek Seznamu šéf firmy Pavel Zima. „Ceny zatím vznikají. Budeme je testovat s vybranými partnery,“ přiblížil na dotaz Médiáře.

Seznam vedle responsivních webů, přizpůsobujících se velikosti monitorů a displejů, chystá v podstatě pro každou svou službu také mobilní aplikace, soustředí se přitom na platformy Android a iOS. „Do Vánoc bychom chtěli mít ve storech náhradu našich služeb v podobě mobilních aplikací,“ prohlásil Zima. Půjde o aplikace pro nový Stream.cz a E-mail.cz, Sbazar.cz, Firmy.cz, Super.cz a Sport.cz.

Mobilní aplikace Seznamu dosud zaznamenaly přes 1.742.000 stažení, jak Médiáři sdělila mluvčí firmy Irena Zatloukalová. „Jasně vedou Mapy.cz s téměř 852.000 staženími, pak je QR čtečka s 438.000, pak Seznam.cz Menu s necelými 200.000, Novinky.cz jsou na 189.000 staženích a TV program má kolem 61.000,“ uvedla.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr